Parafialne Przedszkole Niepubliczne św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W czwartek 15 września Motylki, Pszczółki i Sówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. W każdej grupie dzieci spędzały czas na zabawie z kropką w tle. Do obchodu „Dot Day” włączyła się także pani Kamila, która zaproponowała dzieciom tematyczne zabawy w języku angielskim.

W grupie MOTYLKÓW dzieci bawiły się między innymi w poszukiwaczy kropek. Z zaciekawieniem oglądały teatrzyk, którego główną bohaterką była oczywiście kropka, a następnie ozdabiały kolorowe latawce naklejając kropki i malując je swoimi paluszkami.

W grupie PSZCZÓŁEK każdy poczuł się tego dnia wyjątkowo. Najpierw dzieci zapoznały się z historią Vashti, a następnie  samodzielnie stworzyły pracę na miarę dzieła sztuki. Nie zabrakło teatrzyku pt. „Kropka”, w którym dzieci wcieliły się w rolę małych aktorów. Po tak pełnym atrakcji dniu, dumne Pszczółki uwierzyły, że każdy ma jakiś talent, który warto rozwijać.

SÓWKI również poznały historię  Vashti – dziewczynki, która dzięki małej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Zainspirowane bajką tworzyły swoje własne obrazy z kropek, a następnie wykonały zakropkowane logo grupy (sowę) z wykorzystaniem plastikowych nakrętek. W dalszej części dnia przedszkolaki bawiły się kropką 3D, która dzięki aplikacji Qiver zmieniała się m. in. w skaczącą kulę, czy bańki.

 

Powrót do galerii
Parafialne Przedszkole Niepubliczne św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy
© Wszelkie prawa zastrzeżone | design: TMK Studio