Sówki na Starym Rynku w Bydgoszczy

W środę 28 września grupa SÓWEK wybrała się na wycieczkę komunikacją miejską, aby pospacerować po Starym Rynku i Wyspie Młyńskiej. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Krzemińskiej pracującej jako przewodnik z ramienia Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej dzieci usłyszały wiele ciekawostek dotyczących naszego miasta. Poznały legendę o Bydzie i Goście, dowiedziały się kim był Kazimierz Wielki, jak dawniej wyglądał Rynek w Bydgoszczy, a także co to są spichrze i co w nich przechowywano.  Sówki miały także okazję odwiedzić Bydgoską Farę, a także pospacerować wzdłuż Brdy podziwiając Operę i rzeźbę”Przechodzący przez rzekę”.