Parafialne Przedszkole Niepubliczne św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia w grupie Motylków był bardzo radosny, przepełniony miłą zabawą i atrakcjami. Dzieci zaprezentowały swoje ukochane pluszaki i z nimi tańczyły. Następnie eksperymentowały – malowały puchnącymi farbami nt. „Mój przyjaciel miś”. W nagrodę za pięknie wykonane prace otrzymały „ Misiowy smakołyk” – herbatniki z miodem. W ten szczególny dzień Motylki pamiętały także o przedszkolnym misiu, który usłyszał od nich najserdeczniejsze życzenia.

W grupie Pszczółek dzieci również świętowały ten wyjątkowy dzień.  Otrzymały od misa list z prośbą, aby więcej czasu poświęcać na czytanie mu bajek – podobno misie bardzo to lubią i dlatego chciałyby częściej ich słuchać. Wszystkie Pszczółki obiecały, że dotrzymają słowa i będą grzecznie słuchały czytaych bajek zarówno w przedszkolu, jak i w swoich domach. Następnie dzieci odśpiewały pluszakom urodzinowe „sto lat” po angielsku po czym przygotowały w sali misiową ucztę, na której serwowane były misiowe tosty.

Urodziny Misia świętowały także Sówki. Również odśpiewały swoim pluszakom „Happy Birthday”, wspólnie się z nimi bawiły przy muzyce oraz dowiedziały się kiedy i gdzie wyprodukowano pierwszego pluszowego misia. Starszacy uczestniczyły w quizie dotyczącym bajkowych misiaków, a także poznały nazwy oraz miejsce występowania prawdziwych niedźwiadków. Zainspirowane ilustracjami Sówki wykonały z papieru misia pandę, a następnie zabrały grupowego „Misia Jasia” na plac zabaw.

Powrót do galerii
Parafialne Przedszkole Niepubliczne św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy
© Wszelkie prawa zastrzeżone | design: TMK Studio Strona chroniona: Secure Website